Mārtiņš Daugulis

MĀRTIŅŠ DAUGULIS

Mārtiņš Daugulis

Tēma: [Sa][Ār][Ne]prāts (vajadzīgo pasvītrot)

Kā saprast sabiedriski normālo, un kas ir uzskatāms par neprātīgo, vai ko bailēs uzlūkojam kā vājprātīgo? Kur realitāte mijas ar ilūziju? Koordinātas un vērtību sistēmas mainās straujāk kā citos gadsimtos un sabiedrības novērtējums pareizajam/nepareizajam individuālās brīvības pasaulē ir piesedzies ar vīģes lapu – sociālajiem medijiem…

Mēs sakām – man vienalga, ko citi par mani domā, kamēr vien citi domā, ka man vienalga (un lai tik nepadomā citādi!). Sociālajās zinātnēs pat pierādīts hipstera efekts (the counterintuitive phenomenon in which people who oppose mainstream culture all end up looking the same). Vai manas izvēles būt citādam nav kolektīvā neprāta izpausme? Kā es varu zināt, ka mans prāts kļūst vājš? Kā es varu zināt, ka mana melanholija nav ļaundabīga un mani izbeidzoša slimība? Kā mēs definējam normālo, uzreiz novelkot robežas ar nenormālo? Kas šodien ir prāts, un kas – neprāts / ārprāts / vājprāts / saprāts? Ja liekam to vārdos, radām (pārradām) labā/ ļaunā priekšstatus. Tāpēc varbūt vienīgais glābiņš ir bezvārdība. Māksla.

Ko es sagaidu no sava projekta līdzautora 

1) Uzraksti, vai tu esi jutis un domājis – man vajadzētu palīdzību (prāta, emociju, dvēseles – vai kā tu to sauc – svārstību dēļ). 

2) Vai esi vērsies pēc palīdzības? Ja “jā” – pie kā vērsies, raksturo savu pieredzi. Ja “nē” – kāpēc? 

3) Kā tu mēģinātu saprast – vai ar mani viss ir kārtībā? 

4) Kam tu uzticētos sarunā par savu prāta veselību? 

5) Kas tevi visvairāk biedē tēmā – ārprāts un vājprāts?

Par kuratoru

Mārtiņš Daugulis – personība, kuram šķautņu vairāk nekā rombikosidodekahedronam.  

Rīgas Stradiņa universitātes Politikas zinātnes katedras lektors, studiju programmas Politika un politiskā komunikācija vadītājs, politologs, Latvijas Ārpolitikas institūta asociēts pētnieks, žurnālists,  Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa ārštata padomnieks ilgtspējīgas politikas jautājumos.

Un tas vēl nav viss – Mārtiņš ir arī pasākumu vadītājs, runas un uzstāšanās konsultants, bijis un sirdī, iespējams, vēl joprojām ir improvizācijas teātra aktieris.

Lai arī par Mārtiņa Dauguļa ekspertīzes sfēru var uzskatīt politiku un komunikācijas jomu, viņa interešu, zināšanu un pētniecības lauks ir daudz plašāks, ietverot arī antropoloģiju, kultūru, literatūru, šovbiznesu. Ne velti viņu dēvē par cilvēku-orķestri.

Website