Klāvs Mellis

KLĀVS MELLIS

Klāvs Mellis

Tēma: Saruna

Nav noslēpums, ka pēdējos pāris mēnešus pasaulē notiek viskautkas, bet ar mums pašiem būtībā nenotiek nekas. 

Rezultātā – ja nekas tā īsti nenotiek, mums nav nekā aktuāla vai aizraujoša, ar ko dalīties. 

Izrādās, ka mūsu pēkšņās un individuālās pieredzes īstenībā ir diezgan universālas, un veidi, kādos mēs izjūtam šo “jauno situāciju” un pieredzam šo “jocīgo laiku”, patiesībā ir vairāk vai mazāk vienādi: mēs esam iesprūduši savos “Latgales laukos”, “vērojam gājputnus”, “nelasām grāmatas”, “mācāmies cept maizi”, “nevaram saņemties”, “pievēršamies fiziskām aktivitātēm”, “attīstām projektus”, “pieņemamies svarā”, “prokrastinējam”, “domājam, kas būs pēc tam” un nesaprotam, “cik ilgi šis turpināsies”. Ja vēl pirms mēneša mums šķita, ka šie fakti ir pietiekami aizraujoši, lai tos pastāstītu visai pasaulei, nu jau mēs noprotam, ka pasaule tos ļoti labi zina pati no savas pieredzes. 

Ar mājiniekiem viss ir izrunāts un arī Skype, Messenger un Zoom sarunās un sarakstēs mēs vēl lielākā mērā nekā parasti būtībā dalāmies ar to pašu individuāli kolektīvo neko. Bet, neskatoties uz to, mēs turpinām sarunāties – varbūt pat vairāk, nekā iepriekš. 

Ko es sagaidu no sava projekta līdzautora

Šajā projektā man interesē dialogi, kas radušies laikā, kad jaunumu īsti vairs nav. Tie var būt sarunu transkripti, audio vai video ieraksti, mesendžeru un čatu skrīnšoti, kā arī fiktīvas un izdomātas sarunas un sarakstes starp īstiem vai izdomātiem cilvēkiem. Mani interesē fragmenti no satraucošām, mierīgām, stulbām, draudzīgām, atklātām, garlaicīgām, smieklīgām un visādām citādām sarunām, kas radušās mirklī, kurā ne ar vienu nav noticis nekas īpaši jauns, un kurās svarīgāka par konkrētu tēmu iespējams ir pati sazināšanās un kontaktēšanās pati par sevi.

Par kuratoru

Klāvs Mellis – aktieris un režisors, kurš šobrīd veiksmīgi darbojas gan uz skatuves, gan aiz tās, strādājot galvenokārt neatkarīgajos teātros un projektu izrādēs.

2017. gada septembrī  Klāvs kopā ar draugiem un domubiedriem nodibināja biedrību un nevalstisko teātri KVADRIFRONS, kas ar savu radošo sniegumu īsā laika posmā paguva iegūt gan profesionāļu atzinību, gan skatītāju simpātijas un  uzmanību.

KVADRIFRONA komandas pirmais kopīgais projekts – Dirty Deal teātrī tapusī izrāde Dvēseļu utenis – ne tikai ieguva divas Spēlmaņu nakts 2017./2018. balvas – Labākā mazās formas izrāde un Gada labākā izrāde –, bet arī pierādīja, ka neatkarīgs teātris spēj pulcēt pilnas zāles un uzrunāt plašu auditoriju, 21. gadsimta valodā runājot par Latvijas mūsdienu sabiedrības sašķeltību un jauniešu pasaules sajūtu, esot “šeit un tagad”.

Klāva Meļļa spilgtākie režijas darbi – diplomdarba izrāde Himna (Kvadrifrons, Rīgas cirka zirgu stallī, 2019), melodrāma Mārtins Īdens (Valmieras Drāmas teātrī, 2019) kā arī KVADRIFRONA un Latvijas Nacionālā teātra sadarbības projekts Lepnums un aizspriedumi, kas savu pirmo un pagaidām vienīgo izrādi piedzīvoja vienlaikus ar ārkārtējā stāvokļa izsludināšanu Latvijā.

 

 

Website