Katrīna Neiburga

KATRĪNA NEIBURGA

Katrīna Neiburga

Tēma: Kā tikt galā ar bailēm?

Aktuāls jautājums visos laikos. Bailes ir mūsu ikdienas sastāvdaļa. No daudzām bailēm gribētos tikt vaļā. Vai ir kāda kopēja recepte vai arī katrai bailei tā ir sava?

Ko es sagaidu no sava projekta līdzautora

Lūdzu, pastāsti, kādas ir Tavas bailes un kādā veidā Tu ar tām tiec galā. Ļoti gaidīšu atbildes gan rakstiski, gan video formātā. 

Par kuratoru

Viena no spilgtākajām mūsdienu latviešu māksliniecēm, kuras darbības loks ir apbrīnojami daudzveidīgs un plašs – viņa veido instalācijas, gaismas un video projekcijas, kā arī scenogrāfiju un video darbus operas un teātra iestudējumiem.

Katrīna Neiburga ir daudzu balvu, tai skaitā prestižās Purvīša balvas ieguvēja. 2015. gadā kopā ar mākslinieku Andri Eglīti pārstāvējusi Latviju Venēcijas biennalē ar ekspozīciju Armpit (Paduse).

Mākslinieces primārā darba vide un valoda ir video jeb kustīgais attēls, kas ļauj viņai atklāt un izzināt lietu dabu. Savos darbos Katrīna atklāj mikropasaules, ieskatās un ierauga dziļumu un poēziju ikdienišķajā un nepamanītajā, rada stāstus, kas kā dzeja darbojas uztveres un izjūtu līmenī.

Dažkārt šķiet, ka mākslinieces radošajai attīstībai un izpausmes plašumam nav robežu. 2016. gadā Katrīna Neiburga kļūst arī par kino režisori un par savu debijas īsfilmu Garāžas tiek nominēta Lielā Kristapa balvai.

Website