Džemma Sudraba

DŽEMMA SUDRABA

Džemma Sudraba

Tēma: Mājas

Kopš aicinājuma strādāt no mājām, neapmeklēt publiskās vietas un lieguma ceļot cilvēkiem ir nācies iepazīt telpu, kurā iepriekš viņi ir pavadījuši mazāko savas dzīves daļu un to pašu – guļot. Cik tāla no gaismēnām uz saules apspīdētas sienas un kārtīgi noformēta pusdienu galda izrādījās tava māja? Ko jaunu tu tur atklāji? Ko jaunu iemācījies? Vai tu biji drīzāk tas, kas iepērk Labieša alus un vīna kastes un noslēdzas vienatnīgā vai ģimeniskā bohēmā? Vai arī tas, kas apgūst jaunus fitnesa horizontus un izkopj maizes receptes?

Ko es sagaidu no sava projekta līdzautora

Sūti foto un video no savām mājām ikdienā, no ballītēm vienatnē, ar ģimeni vai zoom sarunām, savu maizes recepti. Mēs gribam zināt, kādas bija tavas mājas šajā laikā.

Par kuratoru

Apvienības un kustības Sieviešu stendaps dalībniece, komiķe un viens no virzītājspēkiem.

Kopā ar domu biedrēm radījusi daudzas sieviešu stendapa programmas, tai skaitā 2019. gada mūsdienu mākslas foruma Baltā nakts programmu Balta gāja… Melna nāca.

Kopš 2018. gada podkāsta Starp mums, meitenēm, runājot vadītāja, šajā audio un nu jau arī videoplatformā ik mēnesi sarunājoties ar jaudīgākajām dažādu jomu pārstāvēm par aktuālām 21. gadsimta sieviešu problēmām un izaicinājumiem.

Džemma Sudraba savā komunikācijā ir asa – asi domājoša, asi jūtoša, asi uztveroša un vienmēr asprātīga. Viņas tēmu lokā ir mūsdienu sabiedrība – dzimumu līdztiesība, vardarbība, māksla, literatūra, politika, stereotipi un jā – arī bērni, sekss un attiecības.

Džemma Sudraba pazīstama ar savu aktīvo dzīves pozīciju – un ne tikai vārdos. Par savu pārliecību viņa gatava arī iziet ielās, un vēl pavilkt citus līdzi – Džemma ir viena no 8. marta solidaritātes gājiena rīkotājām, cīnoties pret vardarbību sabiedrībā.

Website