Linda

Linda

Bailes

Labdien!

Paldies par labu jautājumu. Baiļu man ir daudz. Un šādā formātā ne ar vienu neesmu dalījusies…

  • Mani biedē cilvēki, kas runā vai izturas agresīvi. Ja varu izvairos, jo man nesanāk viegli un dabiski atbildēt uz vārdisku agresiju vai agresīvu izturēšanos. Draugi saka “cik ilgi bēgsi” – tādēļ citreiz pamatīgi apdomāju un mēģinu atbildēt. Draugi saka, ka es pārāk ilgi ciešot un beigās citreiz sanākot pateikt pat pārāk asi…
  • Bailes no stalkera: stalkings ir populārāks, nekā man kādreiz likās, biedējošāks, nekā domā tie vai tās, kas to nav pieredzējuši. Stalkings LV (un ne tikai) ir atļauts. Man pašai stalkeris staigāja pakaļ gadus 2-3 un sākumā likās, ka es viņam patīku, ka varētu iepazīties. Īsti nesanāca, un tā vietā viņš sāka staigāt pakaļ – līdz mājām un citur. Nav viegli saprast, kā viņš to dara un kā izbeigt. Izlasīju internetā atrodamo info. Angliski bija daudz, viens no ieteikumiem noderēja (…). Noderēja arī ieteikums runāt ar draugiem, draudzenēm, neslēpt – pie tam runājot par šo “stalkera padarīšanu” jutos idiotiski – principā uztvēru to kā savu vājumu un nespēju tikt galā ar problēmām. Patiesībā draugu reakcijas, ieteikumi, viedokļi ļoti palīdzēja.

Pazinu šajā Tvnet rakstā minēto sievieti. Viņa patika vīriešiem – daudziem, un viens nepieņēma atteikumu https://www.tvnet.lv/5254407/minstere-uz-ielas-nosauta-sieviete-no-latvijas Bija vairākkārt vērsusies vācu policijā – bet… stalkēt ir atļauts. 

Ar stalkeri (īslaicīgo draugu) saskārusies izrādījās vēl viena no manām ne tik daudzajām draudzenēm – un bija vērsusies pie advokāta, esot palīdzējis. Biju pārsteigta, klausoties “stalkinga” stāstus no sievietēm, kuras joprojām uzskatu par spēcīgām un līdzsvarotām. Arī nošauto…

  • Nakts bailes, sapņi – manā gadījumā tās ir par tēmu “kas būs, ja notiks vissliktākais, kā es tikšu galā”. Ja turpinot sapņa domu, izdodas atrast risinājumu, tad tas palīdz – pamožoties noteikti var, vai var iemācīties pat pusmiegā, ja briesmīgie sapņi atkārtojas. Un vēl meditāciju aplikācija, Headspace – tur tādas vakara pasaciņas pieaugušajiem, saucas sleepcasts). Viena lieta, ko es nedarītu nekad – nedzertu miega zāles, negribētos pierast. 

Ceru, ka varēja saprast un ka noderēs,

Lai izdodas 😊

Linda